Dobry start w sezon ligowy seniorów. Ale forma nie jest równa

MKS Jantar Ustka pokonał Orkan Rumia 4:3 w pierwszym meczu IV ligi pomorskiej. Gole strzelali 2 razy Czubak oraz po jednym Żebrowski oraz Wasiuk.

Oglądający to spotkanie kibicie jeszcze nie zdążyli zająć swoich miejsc a Jantar już przegrywał. Goście wymienili kilka podań i zaskoczyli obronę długim wrzutem. Jeden z napastników gości będąc sam na sam nie zmarnował okazji. Goście nie potrafili jednak pójść za ciosem. Jantarowcy bardzo szybko otrząsnęli się z szoku i chcieli jak najszybciej strzelić gola. Orkan Rumia w pierwszej połowie ograniczał się głównie do przeszkadzania i sporadycznie próbował kontr grając długą piłkę na skrzydła. Warunki gry dyktował cały czas Jantar co przyniosło upragnioną bramkę. Jej strzelcem okazał się Karol Czubak, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Karol dał remis, Karol podwyższył na 2:1.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Jantar dalej kreował sytuacje i atakował. Cierpliwość się opłaciła tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Gola na 2:1 strzelił Karol Czubak. Chwilę później na 3:1 z rzutu wolnego podwyższył Żebrowski a czwartego gola zdobył Sebastian Wasiuk. Goście mecz kończyli w 10 jednak potrafili strzelić jeszcze 2 gole przez co końcówka meczu była bardzo nerwowa. Korzystny rezultat udało się jednak utrzymać do samego końca spotkania.