Jantar 11 po rundzie jesiennej. Podsumowanie piłkarskiej jesieni w IV lidze

Piłkarze usteckiego Jantara zaliczyli udany powrót na IV ligowe boiska. W pierwszym spotkaniu pokonali Orkan Rumia 4:3 czym wlali sporo nadziei w serca kibiców z Ustki. Kolejne mecze – z Powiślem a zwłaszcza z Gromem Nowy Staw mocno ostudziły głowy. 

Taka była cała runda. W kratkę. Drużynie przytrafiały się mecze dobre, bardzo dobre ale również fatalne – wspomniana porażka z Gromem Nowy Staw na własnym obiekcie 0:6, porażka ze Stolem Gniewino 1:8 – również u siebie i wyjazdowa klęska z rezerwami Arki Gdynia 0:9. Martwic może postawa defensywy – Jantar w gronie IV ligowców jest drużyna, która traci najwięcej bramek. Podczas rundy jesiennej straciliśmy ich aż 53 co daje średnią nieco poniżej 3 traconych goli na kolejkę.

Nie najgorzej wygląda jednak gra ofensywna. Dzięki bardzo solidnej postawie Czubaka oraz Wójcika wspomaganych przez Nałęcza czy Wasiuka braki w defensywie udało się nieco zakamuflować i zdobywać punkty nawet na boiskach drużyn z górnej części tabeli. Bardzo dobrze w drużynę wkomponował się Miecznikowski, który zasilił szeregi Jantara w tym sezonie.

11 pozycja po rundzie jesiennej nie jest zła. Jeśli uda się poprawić grę, zwłaszcza obronną to można z optymizmem czekać wiosny. Choć ta na pewno nie będzie łatwa bo aby zapewnić sobie spokojny ligowy byt potrzeba jeszcze bardzo wielu punktów. Jantar z dorobkiem 24 punktów ma 10 oczek przewagi nad strefą spadkową.

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *