Jantar pokonał Zawiszę Borzytuchom 5:1

Piłkarze usteckiego Jantara pokonali Zawiszę Borzytuchom w 22 kolejce SKO 5:1. Gole strzelali Bartłomiej Nałęcz, Karol Czubak, Sebastian Waś a dwa razy do siatki gości trafił Kamil Wójcik. 

Pierwsza połowa spotkania była bardzo chaotyczna, mało było dokładnych podań i gry z pierwszej piłki. W przeprowadzaniu składnych akcji obu ekipom nie pomagała kiepsko przygotowana murawa.

Jantar wyszedł na prowadzenie po golu Karola Czubaka z rzutu wolnego. Chwilę później goście doprowadzili do wyrównania. Tuż przed przerwą strzałem z daleka popisał się Sebastian Wasiuk, błąd w ustawieniu popełnił golkiper gości i piłka zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron Jantar przeważał i stwarzał sytuacje podbramkowe. Na 3:1 podwyższyłKamil Wójcik a chwilę potem gola z rzutu karnego zdobył Bartłomiej Nałęcz. Rezultat spotkania ustalił Kamil Wójcik golem na 5:1.

Już 5 maja Jantar zagra na wyjeździe ze Spartą Sycewice, która jest liderem tabeli. Ustczanie tracą do swoich najbliższych rywali 2 punkty i wydaje się, że to właśnie ten mecz będzie kluczowy w kontekście walki o awans do IV ligi. Przypomnijmy, że jesienią, w Ustce, lepszy był Jantar, który pokonał Spartę 5:1.

MKS Jantar Ustka – Wilhelm – Nałęcz (Przychoda 80 min), Łukasik (Kaszuba 45), Maciej Dawid, Szwakiel, Wasiuk (Stańczyk 70), Zborowski, Czubak, Wójcik, Hawdurowicz, Kacper Dawid.

 

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *