Jantar Ustka drugi w Polsce wśród klubów IV ligi w systemie PRO JUNIOR

Ustecki Jantar znalazł się na drugim miejscu w klasyfikacji prowadzonej przez PZPN w systemie PRO JUNIOR. To ranking tworzony na podstawie ilości minut spędzonych na boisku w drużynie seniorów piłkarzy urodzonych w roku 2000 i młodszych.

– Liczone są punkty od zawodników z rocznika 2000 i młodszych. Każda minuta takiego zawodnika na boisku to punkty w rankingu a suma tych punktów podliczana jest w klasyfikacji na koniec sezonu – mówi koordynator szkolenia w usteckim Jantarze, Piotr Piszko. Jeśli Jantar utrzyma kurs i wysoką frekwencję młodzieżowców, wówczas będzie mógł liczyć na dodatkową gratyfikację finansową ze strony PZPN.

System PRO JUNIOR stworzony została z myślą o szkoleniu młodych piłkarzy i ułatwieniu im startu w rywalizacji o punkty na każdym szczeblu rozgrywek. W drużynie usteckiego Jantara obecnie gra aż 10 piłkarzy liczących się do rankingu PRO JUNIOR. Są to Karol Czubak, Maciej Dawid, Kacper Dawid, Michał Zborowski, Sebastian Wasiuk, Mateusz Żebrowski, Michał Brzozowski, Wojciech Przychoda, Bartłomiej Brzostowicz oraz Jakub Szwakiel.

Ustecki Jantar po rundzie wiosennej plasuje się na 11 miejscu w tabeli IV ligi pomorskiej.

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *