MKS Jantar Ustka podsumował swoją działalność

 

Klub Jantar w minionym sezonie rozwijał się sportowo i organizacyjnie. Praca szkoleniowa jest prowadzona w 10 grupach sportowych. Stworzyono więcej grup treningowych dla dzieci, powiększając trzy razy ich ilość.
Regularnie trenuje w klubie 250 piłkarzy.

jantar55

– W 2013 roku zgłoszonych w PZPN jest 370 piłkarzy Jantara Ustka – wylicza Wojciech Krasucki, prezes Jantara. – 
W klubie pracuje 10 wykwalifikowanych trenerów. Treningi odbywały się w każdej z grup od 3 do 5 razy w tygodniu przez cały rok. W ramach całego Klubu przeprowadzono 1800 godzin zajęć treningowych. Jedna grupa szkoleniowa przepracowała średnio 120 jednostek po 1,5 godziny. W każdej grupie średnio ćwiczy 25 osób. Wszystkie grupy rozegrały 200 meczy mistrzowskich i 80 meczy sparingowych.

Jeden zespół grał w rozgrywkach Pomorskiej Ligii Juniorów, a siedem zespołów grało w rozgrywkach Słupskiej Klasy Okręgowej.
Grupa Junior B utrzymała wysoką 2 lokatę w Pomorskiej Lidze Juniorów. Zespół Junior A zajął 1 miejsce i wywalczył awans do rozgrywek wojewódzkich sezonu 2013/2014. Pozostałe drużyny grają w Słupskiej Klasie Okręgowej.
– Zorganizowaliśmy trzy turnieje w Ustce (jeden halowy i dwa na trawie) – dodaje Krasucki. – Piłkarze z naszego Klubu uczestniczyli w ponad 30 turniejach piłkarskich organizowanych w województwie pomorskim. 

Klub podjął również współpracę z Akademią Piłkarską Lechii Gdańsk w ramach Programu „Biało Zielona przyszłość z LOTOSEM”. Partnerstwo strategiczne z Akademią poprawiło system szkolenia w klubie. Polepszył się warsztat szkoleniowy trenerów MKS Jantar (metodyka, sprzęt, stypendia, transfery). Prezes Grupy LOTOS przyznał stypendia młodym piłkarzom z Ustki na kolejny sezon 2013/2014. Zainicjowano powołanie klas sportowych w usteckich szkołach.

Posted in Aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *