Drodzy kibice, sympatycy Jantara Ustka, zawodnicy i trenerzy,

Przed nami trudny czas. Treningi i rozgrywki pozostają w zawieszeniu, obiekty sportowe są pozamykane, izolacja kraju postępuje. Wszystkim nam brakuje piłki, spotkań na treningach, stadionach, konfrontacji z przeciwnikiem w lidze, meczu pucharowym, czy choćby w sparingu.
Ale dziś przeciwnik jest jeden i łączy wszystkie kluby w grze do jednej bramki.
Tym przeciwnikiem jest postępująca pandemia wirusa, który zataczając coraz większe kręgi, zbiera czarne żniwo.

Tak jak na treningach, czy w rozgrywkach konsekwentnie realizujemy swój piłkarski plan, tak teraz bądźmy konsekwentni i stosujmy się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Walka z niewidzialnym przeciwnikiem wymaga pokory. Pamiętajcie, że pomimo przerwy w zajęciach szkolnych i klubowych, nie nastał czas zabawy. Nie jesteśmy na wolnym, wręcz przeciwnie. Nastał czas trwania w skupieniu, wytężonej pracy sam na sam ze sobą.

Drodzy zawodnicy, wiem, jak bardzo trudny to dla Was czas. Nie możecie grać, nie możecie odbywać treningów w normalnym trybie. Lecz nie pozostawajcie w bezczynności. Niech każdy trenuje w domu. Skupcie się na ćwiczeniach indywidualnych – siłowych i wytrzymałościowych. Nie pozwólcie organizmowi zapomnieć, co to jest trening. Wasi trenerzy pozostaną z Wami w kontakcie zdalnym, dostosowując swoje treningowe zalecenia do konieczności izolacji.

Krótki spacer czy przebieżka na razie nikomu nie zaszkodzi, ale nie wychodźcie, jeśli nie trzeba, a jeżeli już jesteście na zewnątrz, to unikajcie skupisk ludzi. Nie umawiajcie się w większych grupach. Ograniczcie spotkania do niezbędnego minimum. Pomóżcie w domu rodzicom, dziadkom. Pamiętajcie, że obecny czas nie jest czasem ferii. Nie traćcie kontaktu z nauką. To dobry czas, aby umocnić rodzinne więzi, obejrzeć razem mecz sprzed lat, poczytać książkę.

Wierzę, że kiedy będzie już po wszystkim, spotkamy się w zdrowiu, w pełnym składzie i na nowo będziemy celebrować naszą piękną grę, najpiękniejszą ze wszystkich.

Tymczasem pozostańmy w domach, z miłości do piłki.

Marcin Rymarz
Prezes Zarządu
MKS Jantar Ustka

14 marca, 2020

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress