Zarząd MKS Jantar Ustka oświadcza, iż klub z pełną świadomością wciąż rosnących nakładów na edukację w Mieście Ustka widzi konieczność przeprowadzenia niezbędnych reform oświatowych zmierzających do ograniczenia wydatków w tym zakresie.

Jednocześnie pragniemy zauważyć, że ograniczanie wydatków i proponowane zmiany nie powinny powodować uszczerbku na wypracowanym przez ostatnie lata systemie szkolenia naszych zawodników.

Pragniemy przypomnieć, iż klub był inicjatorem powstania Klas Mistrzostwa Sportowego, a efekty ich funkcjonowania są wyraźnie widoczne – nasze zespoły uczestniczące w rozgrywkach nie odstępują poziomem wyszkolenia od najlepszych zespołów Województwa Pomorskiego (wicemistrzostwo rocznika 2005 w Pierwszej Lidze Wojewódzkiej, III miejsce rocznika 2005 w Mistrzostwach Polski w futsalu, VI miejsce rocznika 2007 w Pierwszej Lidze Wojewódzkiej czy III miejsce rocznika 2007 w prestiżowym ogólnopolskim turnieju Lotos Cup itp.).

Jednym z warunków prawidłowo funkcjonującego systemu szkolenia naszych zawodników jest partnerska współpraca z dyrekcją szkoły oraz praca z zespołem wyspecjalizowanych trenerów piłki nożnej, co wiąże się z ciągłością pracy również pozaszkolnej.

Wierzymy, że proponowane zmiany nie wpłyną negatywnie na wypracowany przez ostatnie lata model współpracy oraz system szkolenia, a także rekrutacji naszych podopiecznych do klas sportowych jak i mistrzostwa sportowego.

Ustka, 22.11.2019

22 listopada, 2019

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress